Flex WB: een jaar vol verandering!

Flex West-Brabant vertelt: samen vooruit in een jaar vol verandering

Door Bart Lawa, coördinator Flex West-Brabant

10 december 2025 – 2025 was een jaar van grote veranderingen, veel hectiek én mooie stappen vooruit. Ondanks alle drukte wist het team van Flex West-Brabant stevig te blijven staan.

Een vliegende start met nieuwe pilots

Het jaar begon meteen goed met de invoering van het nieuwe Dynamisch Aankoopsysteem (DAS). Hoewel veel voorbereidend werk al in 2024 was gedaan, bleef de impact voelbaar in de eerste maanden van dit jaar. Ook het handhaven van de Wet DBA door de Belastingdienst zorgde voor flink wat beweging, vooral bij de inhuur van zzp’ers. Tegelijkertijd zijn we gestart met twee belangrijke pilots: het Pluspakket en relatiemanagement. Binnen het Pluspakket nemen we bepaalde werkzaamheden over van aangesloten gemeenten om hen te ontzorgen. Drimmelen, Hilvarenbeek en Etten-Leur zijn al aangesloten; begin 2026 volgen RWB en het Werkplein. Nieuw teamlid Elize Vos ondersteunt deze pilot. Ook op het gebied van relatiemanagement zijn we in beweging. Consultant Marloes Dekkers begon in september als relatiemanager. Zij bouwt aan sterke relaties met leveranciers en inhurende organisaties – een stap die bijdraagt aan duurzame samenwerking binnen de regio.

Voorbereid op grote veranderingen

Achter de schermen werken we sinds de zomer aan de invoering van de nieuwe cao voor uitzendkrachten, die vanaf 1 januari 2026 ingaat. Deze cao heeft grote gevolgen voor tarieven en vraagt om een zorgvuldige, regionale aanpak. Ook de nieuwe gemeentelijke cao is dit jaar doorgevoerd. Daarnaast zijn we gestart met twee aanbestedingstrajecten: voor de inhuur van flexibele arbeid (mantelpartners) en voor het VMS/ATS-systeem. Voor beide zijn werkgroepen opgezet die al volop draaien.

Balans in de hectiek

Om efficiënter te werken testen we sinds kort de inzet van AI via Co-Pilot. Daarmee willen we standaardvragen sneller afhandelen en repetitieve taken verlichten. De eerste ervaringen zijn positief en veelbelovend. Terugkijkend op het jaar overheerst trots. Ondanks alle ontwikkelingen en nieuwe taken heeft het team standgehouden. Dat is extra bijzonder, omdat sommige collega’s nog niet lang in dienst zijn en anderen een nieuwe rol op zich hebben genomen. Samen hebben we veel werk verzet én zijn we als team gegroeid. De grootste uitdaging? De vele veranderingen en projecten die door elkaar lopen. Het vraagt voortdurend aandacht om overzicht te houden en rust te bewaren. Toch lukt het – met elkaar.

Wat brengt 2026?

De verwachting is dat het tempo van veranderingen hoog blijft. Nieuwe wetten zoals de WTTA en de VBAR staan al op de agenda. Daarnaast zullen we in 2026 zeker de effecten merken van de nieuwe cao uitzenden. Externe inhuur wordt duurder, wat vraagt om strategisch beleid en slimme keuzes. Voor 2026 is de wens helder: rust, structuur en grip. We willen onze basis op orde krijgen, zodat we met meer overzicht en minder drukte kunnen werken. Dat geeft ruimte om verder te bouwen aan onze dienstverlening. De boodschap aan alle HR-professionals in de regio is duidelijk: wacht niet af, maar bereid je goed voor op wat komt. Nieuwe wet- en regelgeving staat al voor de deur. Zorg dat je op tijd de juiste informatie in huis hebt en weet wat er nodig is binnen jouw organisatie.

Samenvattend was 2025 een intensief jaar waarin veel in beweging was. Maar juist in die beweging is ook veel bereikt. Met de blik op 2026 is het belangrijk om goed voorbereid te zijn en samen te blijven optrekken. Meer weten of sparren over de ontwikkelingen? Neem dan contact op via inhuurdesk@flexwestbrabant.nl.

Agenda

Bekijk hier de geplande regionale events! Meer info over events die niet klikbaar zijn volgt!

Datum Bijeenkomst Organisator
20 januari Praktijknetwerk Arbeidsmarkt Provincie Noord-Brabant
19 februari Recruitmentnetwerk Mobiliteitscentrum
20 februari P-web Regiobijeenkomst
12 maart Praktijknetwerk Arbeidsmarkt Provincie Noord-Brabant
13 maart HR Professionals Bijeenkomst Mobiliteitscentrum
20 maart P-web Regiobijeenkomst
25 maart HR Talks Mobiliteitscentrum
31 maart HR Innovatielab Mobiliteitscentrum
Vragen over de agenda of deelnemen aan een van de bijeenkomsten? Neem dan contact met ons op.